image

آینده ارز دیجیتال در سال 2021


آینده ارز دیجیتال در سال 2021

آینده ارز دیجیتال در سال 2021 از منظر مجله Forbes

سال 2020 برای ارز دیجیتال پر فراز و نشیب بود، اما در پس زمینه آن بلاک چین و بخش های مربوط به ارز دیجیتال به پیشرفت، توسعه، و رشد خود ادامه داده اند. خواه از نظر وضع قوانین و نظارت ، یا از نظر استفاده گسترده تر از بیت کوین و دیگر ارز دیجیتال ها در مبادلات، و یا استفاده گسترده تر از بلاک چین، به این موضوع نگاه کنید، روند واضح است.

با هر مقیاسی که در نظر بگیرید، بلاک چین و ارز دیجیتال حرکت کرده اند، و از روز های اولیه فهم فرضی و کنجکاوی تکنولوژیکی عبور کرده اند، و اکنون به بحث اصلی محافل تجاری تبدیل شده اند. با این وجود هنوز بی اعتمادی بزرگی در اقتصاد و بخش بزرگی از بلاک چین باقی مانده است، که البته این بی اعتمادی متداوم بازار پویایی را ایجاد کرده است. پیش بینی آینده همیشه تلاشی سخت بوده، و این بازار بسیار سریع و تحت پیشرفت کار را سخت تر کرده است.

در ادامه به 5 پیش بینی برای بلاک چین و دارایی ها دیجیتال در سال 2021 می پردازیم، که ممکن است بعضی از آنها زمان بیشتری برای وقوع نیاز داشته باشند.

  1. بیت کوین در سال 2021 بالای 30 هزار دلار بسته می شود. این پیش بینی شاید برای بیت کوین با فراز و نشیب های زیاد آن در سال 2020 غیر معقول به نظر برسد، اما به یاد داشته باشید که قیمت همیشه بالا نخواهد رفت.
  2. استیبل کوین ها یا کوین های پایدار مسیر را نشان می دهند. فارغ از بحث بی پایان و تمرکز روی قیمت بیت کوین و حجم معاملات، کوین های پایدار باعث رونق بیشتر بازار خواهند شد. با وجود بازار سرمایه ای با ارزش 10 ها بیلیون دلار، و ارائه خدمت لازم در بحث فرآیند پرداخت، استفاده بیشتر از کوین های پایدار به نظر پیش بینی معقولانه ای در تجارت می رسد.
  3. اجرایی شدن بانک مرکزی ارز دیجیتال CBDC. ظهور بانک مرکزی ارز دیجیتال در مورد امنیت و اعتماد است، تنها سوال باقی مانده زمان اجرایی شدن آن است. با تلاش هایی که در سطح جهانی در حال انجام شدن است، تنها مسئله این است که کدام کشور اولین بانک مرکزی ارز دیجیتال را راه اندازی می کند. در همین حین، مسئله دیگری که توجه را به خود جلب کرده است، رعایت حریم خصوصی و امنیت است.
  4. اجرایی شدن قوانین مالیاتی. سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا، چندین مورد حرکت در سال گذشته داشته، و جدیت خود را در پیاده سازی قوانین مالیاتی در ارز دیجیتال از خود نشان داده است. نه تنها آمریکا، بلکه دیگر کشور ها هم بزودی با توجه به افزایش قیمت ارز دیجیتال به این مسئله به عنوان یک زمینه پر پتانسیل درآمدی، نگاه خواهند داشت.
  5. بلاک چین فراتر از سرویس ها و خدمات مالی خواهد رفت. این موضوع شاید برای افراد و شرکت هایی که در مورد بلاک چین و دارایی های دیجیتال فعالیت می کنند، سورپرایز کننده باشد، اما برای بیشتر مردم و غیر متخصص های بازار هر چیزی مربوط به بلاک چین با عنوان بیت کوین شناخته می شود. سال 2021 به نظر می رسد همان سالی باشد که بلاک چین به جریان اصلی تبدیل می شود، و استفاده گسترده تری در بخش های اقتصاد پیدا خواهد کرد. بخش سلامت، حمل و نقل، و بخش پشتیبانی نمونه هایی از بخش هایی هستند که سود بسیار از استفاده گسترده از بلاک چین و پیاده سازی آن خواهند برد.

پیش بینی آینده کاری پر خطر است، زیرا هیچ راهیی وجود ندارد که مسائل غیر مترقبه و ناگهانی را در نظر گرفت. بر اساس روند موجود که در حال ساخته شدن است، و به مرور شتاب گرفته است، به نظر می رسد سال 2021 سال گسترش دارایی دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین باشد.

5 پیش بینی حیاتی در مورد بیت کوین در سال 2021

این پیش بینی بر اساس نظرات یک فعال بازار است که در خبرگزاری معتبر CNBC منتشر شده است.

  1. پذیرش بیشتر جریان اصلی: مشکل اصلی بیت کوین عدم استفاده از آن در جریان زندگی روزمره یا موارد استفاده محدود از آن بوده است. اما در سال 2020 با مواردی نظیر اجازه خرید فروش با استفاده از پی پال، پذیرش بیت کوین بالاتر رفت. در سال 2021 ما بیشتر شاهد این ماجرا خواهیم بود، به احتمال زیاد حداقل یکی از بانک های معتبر آمریکایی یا اروپایی خرید با استفاده از بیت کوین را ممکن خواهند کرد.
  2. رقابت در بزرگان تکنولوژی: هر آنچه بیت کوین در عمر ده ساله خود به آن رسیده یا نرسیده است، بسیاری از غول های دنیا را وادار به فکر کردن در مورد یک ارز دیجیتال بین المللی کرده است. با توجه به توجه شرکت هایی بزرگ نظیر گوگل و فیسبوک به نظر می رسد با اجرایی شدن پروژه هایی نظیر Diem فیسبوک تا حدود قدرت رشد بیت کوین گرفته شود.
  3. رقابت در بانک های مرکز: گزارش های سالانه بانک ها نشان می دهد که 80 درصد بانک های مرکزی دنیا روی شکلی از ارز دیجیتال در حال کار کردن هستند. به عنوان نمونه می توان از چین نام برد که اخیرا به بیش از 100.000 نفر از ساکنین سوژو در غرب شانگهای ارز دیجیتال دولتی Renminbi را در یک کیف پول داده است. این مورد ممکن است در دیگر کشور ها نیز مشاهده شود.
  4. به وجود آمدن یک نهاد نظارتی جدید: با انتخاب بایدن به عنوان رئیس جمهوری آمریکا به نظر می رسد با روی کار آمدن دموکراتیک ها باید انتظار ایجاد قوانین و مقرراتی برای ارز دیجیتال باشیم و مواردی نظیر ناشناس بودن که مورد توجه فعالان ارز دیجیتال است، مورد هدف قرار بگیرد.
  5. ادامه نوسانات: به علت اینکه ارزش بیت کوین به صورت مستقیم با هیچ پدیده فیزیکی ای ارتباط ندارد، پیش بینی رفتار آن کمی مشکل است. به عنوان یک سرمایه گذار این خیلی مشکل است که بیت کوین را به کسی توصیه کرد و انتظار ضرر بزرگ را از آن نداشت. بعضی ها قیمت 50 هزار دلار را برای آن پیش بینی می کنند، که خیلی زیاد به نظر می رسد، اما اگر سرمایه گذاران دارایی خود را از دیگر موارد به بیت کوین تغییر دهند، دور از انتظار نیست. یکی از بزرگترین نگرانی ها این است که رفتاری مشابه با سال 2020 را تکرار کند.

بیت کوین، پیش بینی، بلاک چین
مطالب اخیر