image

ووچر پرفکت مانی چگونه کار می کند؟


ووچر پرفکت مانی چگونه کار می کند؟

ووچر پرفکت مانی چگونه کار می کند؟

یکی از روش های انتقال پول در کیف پول پرفکت مانی، استفاده از ووچر پرفکت مانی است. ووچر پرفکت مانی شبیه به یک کارت شارژ عمل می کند، به این صورت که توسط فردی که حساب در آن شرکت دارد، ایجاد شده و با استفاده از آن شما به مبلغ ووچر شارژ می شوید.

انتقال وجه در درون شبکه داخلی این شرکت به دو صورت امکان پذیر است، اول به صورت انتقال بین حساب های کاربر ها و دوم انتقال به وسیله ای-ووچر یا بلیط الکترونیکی پرفکت مانی که در این متن به اختصار به آن ووچر می گوییم.

استفاده از ووچر برای انتقال وجه بین کاربر ها روش محبوبی است، این کد شامل چند قسمت می باشد. شماره ووچر (E-Voucher) یک عدد ده رقمی و کد فعالسازی (Activation Code) یک عدد شانزده رقمی است. برای ایجاد ووچر شما باید اول موجودی را به حساب خود وارد کنید و سپس در صورت نیاز بخشی از آن را با استفاده از ووچر انتقال دهید.

مزایای استفاده از ووچر

  • خرید و فروش با استفاده از ووچر و سرمایه گذاری
  • انتقال وجه بدون حساب کاربری در شرکت
  • انتقال آسان پول برای ایرانیان به خارج از کشور با سرعت تراکنش بالا و امنیت زیاد
  • استفاده از فروشگاه های اینترنتی که از خدمات پرداخت این شرکت پشتیبانی می کنند.

چگونه با ووچر حساب خود را شارژ کنیم؟

برای شارژ کردن حساب با ووچر شما باید اول در وب سایت پرفکت مانی ثبت نام کرده باشید و به حساب کاربری خود وارد شوید. پیشنهاد می شوید پس از ثبت نام حساب خود را تایید کنید تا به جای کارمزد 1.99 درصدی، از کارمزد 0.5 درصدی استفاده کنید.

در اولین مرحله شما برای اینکه بتوانید یک ووچر وارد کنید، باید به قسمت گذاشتن سرمایه یا Deposit وارد شوید.

شما می توانید با یکی از روش های ذکر شده در تصویر، حساب پرفکت مانی خود را شارژ کنید. البته یکی از این روش ها استفاده از ووچر است. شما می توانید، از یکی از دوستان یا وبسایت ها یک ووچر خرید کنید، و به وسیله آن حساب خود را شارژ کنید.

صفحه ای که در تصویر بالا می بینید، برای وارد کردن ووچر است، در کادر اول روبروی قسمت e-Voucher # شماره ووچر خود را باید وارد کنید، در قسمت دوم باید Activation code یا کد فعالسازی را استفاده کنید، و پس از وارد کردن عبارت امنیتی، روی دکمه فعالسازی e-Voucher بزنید.

پس از وارد کردن مشخصات فوق و کلیک روی دکمه فعال سازی، مقدار ووچر برای شما به نمایش در می آید، اگر از بلیط دلاری استفاده کرده اید، یک حساب دلاری خود را برای شارژ باید انتخاب کنید و روی دکمه Complete Activation کلیک کنید. در صورتی که اطلاعات صحیح باشد شما با پیام صفحه تبریک مواجه می شوید، در صورتی که قبلا از ووچر استفاده شده باشد یا اشتباه وارد کرده باشید با خطای –شماره حواله الکترونیکی یا کد فعالسازی یا شماره ارجاع نامعتبر می باشد- روبرو می شوید.

چگونه یک ووچر بسازیم؟

برای اینکه ی ووچر بسازیم باید به قسمت برداشتن سرمایه یا Withdraw رفته و از بین روش های موجود برداشت سرمایه روی e-Voucher کلیک کنید.

بعد از کلیک روی ووچر به صفحه مدیریتی ووچر های پرفکت مانی وارد می شوید، در این صفحه تمامی ووچر های شما نمایش داده می شود. در صورتی که تا کنون ووچر استفاده نکرده باشید، با صفحه مطابق تصویر زیر روبرو می شوید، برای ساختن ووچر باید روی عبارت قرمز رنگ (e-voucher جدید خریداری گردد) کلیک کنید.

در صفحه نمایش داده شده بعدی شما باید حساب ارزی را که می خواهید با استفاده از ووچر درست کنید و مبلغ ووچر که می خواهید بسازید را وارد کنید، در نظر داشته باشید که علاوه بر مبلغ ووچر باید مبلغ کارمزد را نیز بپردازید و در حساب داشته باشید.

چنانچه مراحل خرید را با موفقیت و به درستی طی کنید صفحه به شما نمایش داده می شود که در آن e-Voucher و کد فعالسازی نمایش داده می شود.

با پرفکت مانی از خدمات چه سایت هایی می توان استفاده کرد؟

فروشگاه هایی که در سطح بین المللی مشغول ارائه خدمات هستند، از روش های مختلف پرداخت ارزی برا از دست ندادن مشتری های مختلف استفاده می کنند. اما پرفکت مانی به دلیل سیاست هایی که دارد، به محبوبیت سرویس هایی نظیر پی پال، ویزا کارت و مستر کارت نیست، ولی وب سایت های خوب و معتبری وجود دارند که از آن استفاده می کنند.

معمولا هر وب سایتی که از وب مانی پشتیبانی کند، از پرفکت مانی نیز پشتیبانی می کند. در ادامه به چند مورد از سایت هایی که از درگاه پرفکت مانی استفاده می کنند می پردازیم.

  • کارگزاری فارکس آلپاری: یکی از مواردی که می توان از پرفکت مانی استفاده کرد برای ورود به بازارهای جهانی است، کارگزاری آلپاری یک از کارگزاری هایی است که علاوه بر تجارت با ایرانیان، از پرفکت مانی نیز پشتیبانی می کند.
  • خرید وی پی ان از VPNsecure: این وب سایت یکی دیگر از نمونه وبسایت های فروش وی پی ان در خارج از کشور هستند که از پرفکت مانی نیز پشتیبانی می کنند.
  • استفاده از صرافی Coinbase: این صرافی که در زمینه ارز دیجیتال کار می کند، پرفکت مانی را به عنوان یکی از روش های واریز ارز فیات پشتیبانی می کند.
  • شماره مجازی Sonetel: اگر برای استفاده از یکی از نرم افزار هایی که متاسفانه ایران را تحریم کرده اند به یک شماره تلفن مجازی احتیاج داشته باشید، احتمال زیاد با این وبسایت آشنا هستید، این وبسایت نیز از پرفکت مانی پشتیبانی می کند.
  • Qhoster: برای استفاده از خدمات هاستینگ این وب سایت می توانید از روش پرداخت هزینه با پرفکت مانی استفاده کنید.
  • وبسایت خرده فروشی Aliexpress: از قصد خرید وسایل را از خارج کشور، و کشور دوست چین را داشته باشید، می توانید با استفاده از خدمات این وب سایت کالای خود را با پرفکت مانی خریداری کرده و حتی از امکان ارسال به ایران که جدیدا به سایت اضافه شده است، نیز استفاده کنید.

ووچر، ووچر پرفکت مانی، دلار
مطالب اخیر