image

تتر ارز دیجیتال پایدار


تتر ارز دیجیتال پایدار

تتر ارز دیجیتال پایدار

اگر در سال میلادی گذشته به دنبال یک سرمایه گذاری متفاوت می گشتید، در سال 2021، یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری ارز دیجیتال است. از نظر عملکرد دارایی ارز دیجیتال از سال 2019 در بهترین عملکرد را داشته است. ارز دیجیتال چندین برتری را به عمل می آورد، و این مورد آنها را به گزینه مناسب سرمایه گذاری در برابر ارز های فیات تبدیل کرده است. در این میان تتر در این صنعت سر و صدایی به پا کرده است.

اگر شما یک سرمایه گذار خبره هستید، باید بدانید که در سرمایه گذاری باید جلوتر از روند باشید، در این لحظه، بهترین حرکت این است که تمام راهنمایی های موجود در مورد تتر USDT را به دست بیاورید. این کار به شما کمک می کند تا دید بهتر و واضح تری به تتر داشته باشید، و تصمیم عاقلانه تری بگیرید.

در نمودار زیر می توانید حجم بازار سرمایه، قیمت بیت کوین و قیمت USDT را از زمان پیدایش این ارز دیجیتال با هم مقایسه کنید.

تتر USDT چیست؟

برای بیشتر تازه کار ها سرمایه گذاری در ارز دیجیتال، یکی از بزرگترین نگرانی ها ناپایداری موجود در ارز دیجیتال است. به عنوان مثال بیت کوین نشان می دهد که این دنیا چقدر نوسان زیادی دارند. در اوایل سال 2017، ارزش بیت کوین حدود 1000 دلار بوده است، اما در آغاز سال 2018 ارزش آن به 20000 دلار رسید، و در اواسط 2018 با یک نزول به 5000 دلار رسید. این نوسان زیاد خیلی از سرمایه گذار ها را برای ورود به ارز دیجیتال دچار شک می کند.

تتر USDT به همین علت ذکر شده در بالا محبوبیت زیادی در دنیای ارز دیجیتال کسب کرد. ارز دیجیتال تتر در دسته استیبل کوین یا ارز دیجیتال پایدار قرار می گیرند. این ارز دیجیتال به این صورت طراحی شده است، که روی ارزش 1 دلار بماند، و این کار به وسیله پشتیبانی تتر با دارایی ارز فیات نگهداری شده ممکن است. شرکتی که این ارز دیجیتال را توسعه داده است، در کشور هنگ کنگ قرار دارد.

این کوین در جولای 2014 آغاز به کار کرد، و در ابتدا با عنوان کوین واقعی یا RealCoin شناخته می شد. بنیان گذاران این شرکت بروک پیرس، ریو کالینز و کریگ سِلار هستند. آقا پیرس، یک نوآور مطرح و شناخته شده در دنیای ارز دیجیتال است، و برای مثال موسس شرکت Block.one، شرکت پشت بلاک چین EOS یا ایاس است. آقای کالینز، در دو سال اول مدیرعامل تتر بوده است، و قبل از آن سابقه مدیریت و تاسیس چندین شرکت موفق را داشته است. در آخر آقای سلار، به مدت شش سال عضو Omni Foundation بوده است، که به کاربر ها اجازه معامله با قرارداد های هوشمند روی بلاک چین بیت کوین را می دهد.

این کوین به عنوان توکن لایه دوم ارز دیجیتال در بلاک چین بیت کوین تحت پلتفرم Omni استفاده می شد.، در سال هایی بعد این ارز دیجیتال روی بلاک چین های  اتریوم، ایاس، ترون، آلگوراند و OMG پیاده سازی شد. امنیت این ارز دیجیتال چون بلاک چین مخصوص خود را ندارد، و به عنوان لایه دوم روی بلاک چین های دیگر سوار است، به وسیله الگوریتم هش آن بلاک چین ها تامین می شود.

Image

به عبارت دیگر تتر به ارز فیات دلار گره خورده، و از این جهت مانند دیگر کوین ها نیست. استیبل کوین ها از نوسانات قیمت در امان بوده و در مقایسه با بیت کوین و اتریوم امن هستند.

وقتی شما در ارز دیجیتال سرمایه گذاری می کند، به آسانی می توانید در چند ثانیه پول خود را از دست بدهید. انی به علت ناپایداری شدید و سریع قیمت و نوسان بالای ارز دیجیتال است. تتر حاصل همکاری دانش و دانشگاه برای توسعه یک کوین پایدار در برابر حرکات بازار است. در نتیجه این ارز به شما بهترین دو دنیا را پیشنهاد می دهد.

وقتی شما از شرکت اصلی تتر می خرید، و پول آن را پرداخت می کنید، شرکت پول شما را به ذخایر تتر خود اضافه، و تتر جدید برای شما ایجاد می کند، این بدان معنی است که ارزش این ارز روی 1 دلار باقی می ماند. وقتی هم که یک مشتری تتر خود را بخواهد نقد کند، می تواند به آسانی با استفاده از صرافی ها ارز دیجیتال یا ارز فیات خود را طلب کند، با تتر تقریبا همه ارز دیجیتال ها قابل خرید هستند.

آیا تتر آینده ارز دیجیتال است؟

کوین های پایدار باعث رونق صنعت ارز دیجیتال شده اند، زیرا در این بازار پر نوسان پایداری را ارائه می دهند. این ارز دیجیتال دلار آمریکا را دیجیتالی کرده، و باعث انجام تراکنش ها به آسانی، با سرعت، و قیمت بهتر در بلاک چین شده است.

این یک ارز کاربردی است که آن را برای سرمایه گذاری مناسب کرده است. بیشتر صاحب نظران این بازار معتقد هستند که کوین های پایدار باعث می شود، ارز دیجیتال به پتانسیل اصلی خود برسند. البته در کنار این موارد، انتقال ارز های فیات و به خصوص دلار را تسهیل کرده است.

چقدر تتر در گردش است؟

هیچ محدودیت سختی برای مقدار در گردش این ارز دیجیتال وجود ندارد، به این علت که این ارز متعلق به یک شرکت خصوصی است، می تواند محدودیت مشخص شده بر اساس خط مشی های شرکت تغییر کند. اگرچه این شرکت مدعی است که هر تتر را به یک دلار آمریکا پشتیبانی می کند، پس مقدار ارز دیجیتال در گردش باید با مقدار دارایی دلاری نگهداری شده برابر باشد.

علاوه بر این، این شرکت، برنامه زمانبندی برای توزیع را از قبل مشخص نمی کند. در عوض آنها گزارش شفافی از عملکرد روزانه خود را شامل مقدار دارایی رزرو شده و پشتیبان ارائه می دهند، که با حجم در گردش این ارز ارتباط مستقیم دارد.

طبق گزارش ماه سپتامبر 2020، بیش از 14.4 بیلیون  توکن USDT در گردش وجود دارد، که به وسیله 14.6 بیلیون دلار پشتیبانی می شود.

بر طبق آخرین بررسی ما در تاریخ 23 بهمن ماه 1399، ارزش تتر برای با 0.9990 دلار بوده و در 24 ساعت گذشته با حجمی بیش از 166 بیلیون دلار تبدال شده است. از لحاظ ارزش بازار سرمایه این ارز دیجیتال در رتبه سوم با بیش از 30.3 بیلیون دلار ارزش قرار دارد.


ارز دیجیتال، بلاک چین، بیت کوین
مطالب اخیر